Odpalamy sezon ustawkowy!

Coffee Wanoga #42 [S04 E01]

autor: Piotr Wierzbowski
5
(1)

Nie ma co czekać na wiosnę, skoro jeszcze zima. Skoro pogoda pozwala swobodnie pojeździć w terenie, dlaczego nie zrobić tego w dobrym towarzystwie?

Nieregularnie, ale tak już czwarty sezon...

Miniony weekend spędziliśmy aktywnie na Coffee Wanodze – trójmiejskiej ustawce. To cykliczne spotkanie pasjonatów graveli (i nie tylko), którzy razem odkrywają uroki okolicznych tras. Nie robimy tego systematycznie, ale kilkanaście spotkań wchodzi w ciągu sezonu, najczęściej przed i po okresem wzmożonych startów i rowerowych wypraw.

Na Coffee Wanodze nie ścigamy się o rekordy prędkości, ale jedziemy w przyjemnym tempie, czerpiąc radość z każdego kilometra. No, może jedynie kiedy mamy poślizg czasowy, trochę dociskamy, aby w kolejnym punkcie zbornym ekipa nie zamarzała czekając na nas. 😄

Od jakiegoś czasu gości nas na starcie Veloport Gdynia, gdzie sam szef Darek czeka na nas w niedzielne poranki z gorącą kawą i ciachami. 😃

Z miasta do gravelowego raju

Trójmiasto jest cudownie położone przy kompleksach leśnych, z których spora część to Trójmiejski Park Krajobrazowy. Nie trzeba daleko jechać, aby z samego centrum Gdyni „teleportować się” do leśnej głuszy.

Ekipa na Świętojańskiej w Gdyni.

Trójmiejski Park Krajobrazowy to prawdziwy klejnot przyrody na terenie Trójmiasta. Znajdując się tuż obok cywilizacji,  oferuje niezwykłe kontrasty, gdzie naturalna piękność spotyka się z miejską pulsem. Jego fascynujące moreny kształtują teren, tworząc unikalny, mocno pofalowany krajobraz, będący gravelowym rajem.

Bike check

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zlustrowali sprzętu obecnego na ustawce. Jak zwykle, nie zabrakło klasyków, ścigaczy, wyluzowanych rowerów do bikepackingu i sprzętowych eksperymentów. 🙃

Pod krzyżem

Zdarza nam się mieć trzy punkty zborne – dwa w Gdyni i jeden w Gdańsku. Nie inaczej było tym razem, gdzie skompletowaliśmy ekipę przy krzyżu na końcu ul. Abrahama i ruszyliśmy na szlak.

Jesteśmy szczęściarzami, że mieszkamy w takim miejscu. Trójmiejski Park Krajobrazowy to niezwykłe miejsce, które oferuje nam nie tylko piękne widoki, ale również wyjątkowe wyzwania terenowe. Jazda po morenach i pofalowanych szutrach stanowi doskonały trening na początek sezonu, umożliwiając jednocześnie korzystanie z uroków przyrody. Naprawdę można poczuć, w jakim miejscu jest się treningowo u progu sezonu 2024.

Kolejne ustawki

Następna ustawka Rezerwatu za…

dni
godzin(y)
minut(y)
Zobaczymy co i kiedy 🙂

Więcej informacji zawsze znajdziecie na rezerwatprzygody.pl/coffee-wanoga

Podziel się #coffeewanoga z innymi.

Coffee Wanoga #42 na Stravie

Idealne 50-50 km (w zależności kto skąd i dokąd 😀)

Podobał Ci się artykuł? Dodaj swoją ocenę!

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Dodaj pierwszą ocenę!

Dodaj komentarz

You may also like