Velomapa, czyli rowerowa mapa Polski [podcast #17]

autor: Piotr Wierzbowski
5
(1)

Velomapa, czyli jak określą ją sam pomysłodawca i twórca, rowerowa mapa Polski. Posłuchajcie jak to wszystko zaczęło się – od zauważenia potrzeby, poprzez pomysł, do realizacji najbardziej kompleksowej mapy szlaków, imprez i podjazdów w naszym kraju.

Każdy z nas ma jakieś pomysły. Sztuką jest zmaterializować to, co siedzi w naszych głowach. Kacper Goliński, gość siedemnastego odcinka podcastu Rezerwatu Przygody opowiada o genezie, mozolnym procesie tworzenia i planach na przyszłość.

Każdego roku na polskich drogach i szlakach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Zainteresowanie rowerem sprawia, że rozwija się infrastruktura rowerowa, w różnych zakątkach naszego kraju powstają nowe interesujące trasy.

 

W internecie jest wiele informacji o szlakach jednak są one rozproszone w różnych miejscach. Dodatkowo często opisy szlaków nie zawierają interaktywnej mapy ani śladów gpx do pobrania.

 

Podobnie sytuacja wygląda z imprezami i zawodami rowerowymi. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej, jednak brakuje jednego miejsca gdzie można by było znaleźć interesujące nas wydarzenie.

 

Velomapa powstała w celu zaprezentowania szlaków i wydarzeń rowerowych w prosty i przejrzysty sposób. Główną cechą projektu jest to, że informacje są przedstawiane na zbiorczych, interaktywnych mapach. Dzięki temu możemy znaleźć inspiracje i zaplanować rowerowe przygody.

Jak nam, rowerzystom, podróżnikom, czy zwykłym amatorom, może przydać się Velomapa.pl? Jak możemy przyczynić się do rozwoju tego pomysłu?

Posłuchajcie sami!

📫 Zapraszam do komentowania.

Posłuchaj podcastu 🎧

PODOBA CI SIĘ? DAJ ZNAĆ INNYM 👇
Facebook
Email
WhatsApp
DZIĘKUJĘ! 👍

Poruszone tematy i przydatne linki

Kacper Goliński prywatnie

Źródła: archiwum prywatne Kacpra Golińskiego.

Zobacz te artykuły dla Ciebie

relacje z zawodów
Piotr Wierzbowski

Wataha Ultra Race 2022 [relacja + wideo]

5 (1) Wiosną można sobie „powanożyć”, jednak to zima daje pierwszą szansę na gravelowe ściganie roku. W pierwszy weekend stycznia, w samym sercu Polski, można było „powataszyć” sobie do woli. To właśnie

Czytaj dalej »
relacje z zawodów
Piotr Wierzbowski

Pomorska 500 [2021]: Relacja & wnioski

5 (1) Gravelowo-terenowa podróż wododziałem przez całem Pomorze (z zachodu na wchód) to nie lada przygoda. Jak wyglądała druga edycja? Jedno jest pewne – pogoda pokrzyżowała szyki organizatorom do tego stopnia, że

Czytaj dalej »

Podobał Ci się artykuł? Dodaj swoją ocenę!

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Dodaj pierwszą ocenę!

Dodaj komentarz

You may also like

Instagram Rezerwatu

RP_LOGO_PODSTAWOWE_320

Rezerwat Przygody to blog, podcast i kanał na YouTube, stworzone by propagować aktywny, uważny i zdrowy styl życia. 

 

Na stronie dzielę się z Wami własnymi doświadczeniami, ale też przedstawiam opinie innych.

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Skorzystaj z kontaktu tutaj.

Przygotowanie do ultramaratonu

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera.
Wiadomości wysyłamy nie częściej niż raz na kilka tygodni.
W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia lub wypisać się.

©2020-2023 Piotr Wierzbowski & Rezerwat Przygody

Podczas przeglądania stron internetowych Sklepu używane są jedynie niezbędne do działania pliki „cookies”. Ich stosowanie ma na celu poprawne działanie stron Sklepu Rezerwat Przygody. Akceptuję Dowiedz się więcej

Zobacz dostępne kupony